Podsumowanie turnieju Neymar Jr's Five

• autor: Wks_Owieczki, 2016-04-27 18:15

23 kwietnia zespół WKS Owieczki odbył długa drogę do Krakowa żeby wspólnie z 17-stoma innymi drużynami rywalizować o tytuł Mistrza Polski i wyjazd na światowy finał do Brazylii.

Nasza ekipa trafiła do bardzo mocnej grupy z: UKS Bródno, Gladiatorzy Łódź i Rekreacja Bydgoszcz.
Pierwszy mecz WKS rozpoczął od mocnego uderzenia ogrywając Rekreację 5-0 po bramkach Adriana Łuckiego (3 trafienia), Wojciecha Borowiaka i Kuby Kierzka.

Drugi mecz niestety Owieczki przegrały po bramce z rzutu karnego w ostatniej sekundzie meczu, jak się okazało z późniejszymi Mistrzami Polski UKS Bródno.

W ostatnim spotkaniu drużyna WKS-u musiała wygrać mecz z Gladiatorami z Łodzi. Przeciwnicy szybko strzelili pierwsza bramkę przez co boisko musiał opuścić jeden z naszych zawodników. Gra w czwórkę nie zmobilizowała naszych zawodników i kolejne bramki eliminowały graczy Owieczek. Ostatni na placu boju został Wojciech Borowiak. Niestety samemu ciężko pokonać pięciu przeciwników. Mecz zakończył się wynikiem 5-0 i skreślił szansę na wyjście z grupy.

Sam awans na ogólnopolskie mistrzostwa można uznać za ogromny sukces, lecz niedosyt pozostanie ogromny. Wyjazd można uznać za bardzo dobry nie tylko pod względem sportowym. Atmosfera w drużynie jest znakomita i wszyscy zawodnicy są jeszcze bardziej zmobilizowani do dalszej pracy na treningach.

Teraz czekają nas dwa ważne mecze. Pierwszy z nich odbędzie się 1 maja na boisku w Mieleszynie gdzie będziemy podejmowani przez tamtejszą drużynę, 3 maja zagramy z drużyną Walecznych Kłecko.

Skład Owieczek: Paweł Pasternak, Mateusz Grzybowski, Adrian Łucki, Paweł Kulczak, Wojtek Borowiak, Kuba Kierzek, Radek Szmidt i Mateusz Cieśliński (trener).

Zawodnicy WKS-u Owieczki chcieliby podziękować Panu Wójtowi Andrzejowi Łozowskiemu i Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie za udzielone wsparcie, które pomogło w zorganizowaniu wyjazdu do Krakowa na turniej Neymar Jr's Five.

~David Łucki