Relacja 3 kolejka: Platon Leśniewo - Drewno Kominkowe WKS...

• autor: DP, 2013-09-11 23:43
Relacja 3 kolejka: Platon Leśniewo - Drewno Kominkowe WKS Owieczki 3:5 (1:3)

Nie mogło być inaczej!

Starcie drużyn z przeciwnych miejsc tabeli, zakończyło się wygraną lidera z OwieczekWKS przed pauzą zainkasował kolejne punkty, dzięki czemu utrzymuje się na 1 miejscu. Niestety, mimo zaciętej rywalizacji, Platon Leśniewo cały czas widnieje na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktów.

Na pewno warto odnotować fakt, że w drużynie Platona Leśniewo wystąpił popularny "Fryzjer". Nikogo by nie dziwiło, że owy zawodnik gra w Platonie, gdyby w pierwszej kolejce ten sam zawodnik nie grał w drużynie Fałkowa... Czy władze Platona o tym nie wiedziały ?! Chyba nie, bo grał cały mecz i strzelił bramkę w meczu Platon Leśniewo- Drewno Kominkowe WKS Owieczki. Czy to kogoś niedopatrzenie, czy też "wałek"? Staramy się to wyjaśnić. Powróćmy do relacji z meczu, w którym padło aż osiem goli.

Od pierwszych minut meczu piłkarze przynieśli sporo emocji. Goście pewnie ruszyli na połowę rywala, co przyniosło im gola w 2' gry. Świetną akcję wykorzystał napastnik Owieczek - Hubert Adamski, który strzelił piłkę wprost w światło bramki. Platon próbował przejąć piłkę, niestety zawodnicy działali nieporadnie i zbyt nerwowo. Tak w 13', kiedy po raz kolejny WKS ruszył na bramkę rywala, jeden z gospodarzy zagrał nieczysto i Owieczkom przyznano rzut wolny. Drużyna wykorzystała okazję i wykonujący strzał Krysztof "Orson" Strycharz zdobył gola dla WKS-u. Kilka minut później sytuacja powtórzyła się, kiedy to Leśniewo faulowało jednego z napastników Owiec - Wojtka Borowiaka. Niestety piłka nie pokonała muru i tym razem nie udało się zdobyć bramki.

Zawodnicy Platonu nie radzili sobie z nerwami i tak w 22' żółtą kartkę otrzymał jeden z ich zawodników po faulu na Tomku Gzylu. Po chwili jeden z rywali Owieczek ruszył ze skrzydła w stronę bramki  i wykonał celny strzał. Bramkarz WKS-u minął się z piłką, dzięki czemu Leśniewo zdobyło pierwszego gola w tym spotkaniu.
W kolejnych minutach mogliśmy obserwować dobre akcje obu drużyn. W 27' groźne zagranie miał zespół gospodarzy, jednak nie pierwszy raz brakowało im spokoju w wykończeniu akcji. WKS szybko kontratakował - mocny strzał z dala oddał Hubert , niestety piłka powędrowała nad bramką rywali. W 31'  spotkania kolejny napastnik Owiec - Radek Szmidt, ruszył w stronę bramki  Platonu, jednak bramkarz złapał piłkę. Czatujący w polu karnym Hubert Adamski świetnie wykorzystał sytuację i dobitką zdobył trzeciego gola dla WKS-u, sprawiając wszystkim niespodziankę.

W kolejnej minucie Platon odważnie ruszył w stronę bramki gości, jednak brak zgrania zawodników dał się kolejny raz we znaki i drużyna szybko straciła panowanie nad piłka. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy Owieczki miały dwie bardzo dobre akcje jednak piłka albo trafiła w słupek - albo wpadła w ręce bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie spotkania na bramce WKS-u nastąpiła zmiana. Na straży bramki zamiast Jarka Banaszaka stanął Szymon NiklasDrużyna Owiec nie spoczęła na laurach i dalej dzielnie walczyła o piłkę i jak najlepszy wynik spotkania. I tak w 53'  rozgrywek po zamieszaniu w polu karnym Platonu, WKS doczekał się kolejnej bramki wbitej przez samego defensora rywali. Leśniewo nie zrezygnowała z walki i po kilku dobrych zagraniach zdobyło upragnionego gola. W 69' spotkania obrońca z Owieczek po faulu jednego z obrońców WKS-u- Mateusza Kropidłowskiego, sędzia przyznał rzut wolny gospodarzom. Na szczęście nowy bramkarz Owiec nie zawiódł i świetnie obronił akcję.

Po chwili trener gości dał szansę zagrania kolejnemu z goalkeeperów - Konradowi Grabowskiemu, który z nich najdłużej zasila drużynę biało-czarnych. Ostatniego gola dla WKS-u zdobył po raz kolejny Hubert Adamski po dwójkowej akcji z Radkiem Szmidtem w 72' meczu. Do końca spotkania obie drużyny dawały z siebie wszystko. Dzięki temu Platon Leśniewo na koniec spotkania zdobył po rzetelnej akcji trzeciego gola.

Jak widać Owce wywiązują się z zamierzonych celów i mocno utrzymują się na pozycji lidera AGLPN. Trzeci mecz Owiec w tym sezonie-z Platonem Leśniewo zakończył się wynikiem 5:3. Owieczki pokazują, że są w świetnej formie. Tymczasem w najbliższą niedzielę naszą drużynę czeka pauza. Dzięki czemu zawodnicy będą mogli nabrać sił do dalszej walki.

Platon Leśniewo - Drewno Kominkowe WKS Owieczki 3:5 (1:3)
bramki dla WKS-u: 3x Hubert Adamski, 1x Krzysztof Strycharz i 1x Sam.

Dziękujemy kibicom za wsparcie. Już zapraszamy na kolejny mecz!