Logowanie

Aktualności

Grupa Sanok WKS Owieczki w finale Zdziechowa Junior CUP!

• autor: MC, 2013-06-04 00:53

W niedziele 2 czerwca zawodnicy Grupy Sanok WKS Owieczki, wywalczyli awans do finału Zdziechowa Junior Cup! Nasi zawodnicy zostali przydzieleni do grupy A, gdzie wygrali 3 i 1 mecz zremisowali. Strzelili 6 bramek, przy czym tracąc tylko 1. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu SP Owieczki (w składzie znalazło się 9 zawodników WKS Owieczki), zdobyła mistrza Gminy Łubowo w kategorii szkół podstawowych. Organizatorzy skrócili czas meczy z 2x 10 minut na 2x 8 minut. Powodem zmiany był ograniczony czas jednej z drużyn, która miała zapewniony transport do pewnej godziny.

W swoim pierwszym meczu, juniorzy WKS-u  zremisowali z SP Mieleszyn 1:1. Mecz rozpoczął się nie pomyśli Owieczek. Już w 2 minucie, po błędzie Czarka Wróblewskiego, który nie pokrył swojego zawodnika. Padła bramka na 1:0 dla przeciwników. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli groźnie atakować. Na bramkę nie musieliśmy długo czekać. W 6 minucie kapitan Owiec- Adam Kowalski pięknym strzałem pokonał bramkarza Mieleszyna. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części gry, nasz zespół "dusił" swoich przeciwników. Oddaliśmy 5 groźnych strzałów na bramkę Mieleszyna. Bramkarz rywali tego dnia, był bardzo dobrze dysponowany i nie wpuścił więcej goli. SP Mieleszyn ograniczyła się tylko do kontrowania Owiec. W tym meczu zabrakło kilku minut, aby zgarnąć 3 punkty. Pierwszy mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Grupa Sanok WKS Owieczki- SP Mieleszyn 1:1 (1:1)
bramka: Adam Kowalski (6 min)

W kolejnym meczu Owce grały z SP Jankowo Dolne. W tym meczu było widać różnice w grze obu zespołów. Zawodnicy WKS-u umiejętnie grali skrzydłami i dobrze wymieniali podania między sobą, a przeciwnicy ograniczyli się do bronienia swojej bramki i wyprowadzania kontr. W 5 minucie najlepiej w polu karnym znalazł się filigranowy zawodnik Owieczek- Kuba Zioła, który strzelił bramkę na 1:0
W drugiej połowie oblężenie bramki rywali trwało. Dopiero w ostatniej minucie meczu,  bramkę na 2:0 strzelił z karnego Adam Kowalski.

Grupa Sanok WKS Owieczki- SP Jankowo Dolne 2:0 (1:0)
bramki: Kuba Zioła (5 min) i Adam Kowalski (z karnego 16 min)

W swoim trzecim meczu WKS Owieczki grał z gospodarzami turnieju- SP Zdziechowa. Szybko strzelone bramki przez Adama Kowalskiego (3 i 5 minuta) pozwoliły na spokojną grę do samego końca. Na placu gry więcej czasu dostali zmiennicy, którzy przeprowadzali ciekawe akcje. Wynik do samego końca nie uległ zmianie. Owieczki zagrały najlepszy mecz turnieju i zgarnęły 3 punkty.

SP Zdziechowa- Grupa Sanok WKS Owieczki 0:2 (0:2)
bramki: Adam Kowalski (3 i 5 min)

W ostatnim meczu grupowym Grupa Sanok WKS Owieczki grała z Królewskimi Orłami z Modliszewka. Przed rozpoczęciem meczu zespół WKS-u miał na swoim koncie 7 punktów. Co dawało pewny awans do finału. Zawodnicy Owiec podeszli do meczu z większym spokojem. Jedyną bramkę w meczu ujrzeliśmy w 10 minucie, którą zdobył Michał Kowalski. Zawodnicy z Modliszewka stawili opór naszym zawodnikom, lecz gra zespołowa WKS-u przyniosła 3 punkty.

Grupa Sanok WKS Owieczki – Królewskie Orły Modliszewko 1:0 (0:0)
bramka: Michał Kowalski (10 min)

Wyniki:

SP Zdziechowa – SP Jankowo Dolne 0:0
Grupa Sanok WKS Owieczki – SP Mieleszyn 1:1 (Adam Kowalski, Patryk Janowski)
SP Zdziechowa – Królewskie Orły Modliszewko 0:0
Grupa Sanok WKS Owieczki – SP Jankowo Dolne 2:0 (Kuba Zioła, Adam Kowalski)
SP Mieleszyn – Królewskie Orły Modliszewko 1:0 (Piotr Olejniczak)
SP Zdziechowa – Grupa Sanok WKS Owieczki (2x Adam Kowalski )
SP Mieleszyn – SP Jankowo Dolne 5:0 (Patryk Janowski, Jacek Lewandowski 2 , Sebastian Gilewski, Piotr Olejniczak.)
Grupa Sanok WKS Owieczki – Królewskie Orły Modliszewko 1:0 (Michał Kowalski)
SP Mieleszyn – SP Zdziechowa 1:0 (Patryk Janowski)
SP Jankowo Dolne - Królewskie Orły Modliszewko 0:1 (Krystian Kramkowski)

Tabela grupy A:

1. SP Mieleszyn                              10 pkt.  bramki: 8-1
2. Grupa Sanok WKS Owieczki     10 pkt. bramki: 6-1
3. Królewskie Orły Modliszewko         4 pkt. bramki: 1-2
4. SP Zdziechowa                              2 pkt. bramki: 0-3
5. SP Jankowo Dolne                         1 pkt. bramki: 0-8

Zespół Grupy Sanok WKS Owieczki zdobył 10 punktów. Strzelił 6 bramek, przy czym stracił tylko 1. Młode owce awansowały z drugiego miejsca do grupy finałowej (gorszym bilansem bramkowym) Przeciwników wielkiego finału poznamy 16 czerwca, po rozegraniu grupy B. Finał odbędzie się 7 lipca od godziny 10:00.

Na pewno cieszy postawa i forma całego zespołu. W meczach można było widać różnice w grze Owieczek w porównaniu z innymi zespołami. Zawodnicy wykonywali polecenia opiekuna Mateusza Cieślińskiego, który podpowiadał z ławki. Pan Mateusz powiedział po turnieju : "Nasza ciężka praca na treningach jest właśnie widoczna. Tego dnia zagraliśmy, jako drużyna i to dało efekt końcowy, w postaci awansu do wielkiego finału Zdziechowa Junior Cup. Wiemy co musimy poprawić i nad czym potrenować, aby osiągnąć zamierzony cel. Dziękuję firmie: Skup złomu Borzykowski z Owieczek i Grupa Sanok z Kłecka za okazane wsparcie finansowe. Dzięki Nim chłopacy podczas meczy finałowych zagrają w nowych strojach. Dziękuje również: Rodzicom chłopaków, którzy pomogli w transporcie na turniej i SP Owieczki, która użyczyła stroje na niedzielne mecze. Pani Martynie Pasternak za pomoc medyczną podczas turnieju".

Duże brawa należą się Organizatorom, którzy stworzyli dobre warunki do rozgrywania turnieju. Już teraz z niecierpliwością czekamy na finałowe mecze, które odbędą się w 7 lipca. Na pewno tego dnia będzie potrzebne wsparcie ze strony: Mieszkańców Owieczek, Rodzin zawodników i drużyny seniorów WKS-u Owieczki.

W niedzielnych meczach wystąpili: Adam Kowalski, Michał Kowalski, Miłosz Wachoń, Adrian Łucjan, Czarek Wróblewski, Mikołaj Słomczewski, Dominik Latała, Bartek Winiecki, Kuba Zioła, Krzysztof Januszewski. Wyjazdy rodzinne, nie pozwoliły wystąpić trójce naszych zawodników: Maurycy Kluczyński, Seba Hertig, Jakub Hertig. Mamy nadzieje, że w finale zagramy w komplecie i powalczymy o pierwsze miejsce.