Aktualności

Juniorzy otarli się o podium

• autor: MC, 2013-05-06 14:48

IV turniej im. Wojciecha Fajfera przeszedł do historii.

5 maja dobiegł końca IV Turniej Piłki Nożnej im. Wojciecha Fajfera, który rozgrywany był na orliku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Organizatorami turnieju byli: Gracjan Andrzejewski wraz z Radą Osiedla Piekary. Wielkie gratulacje należą się Organizatorom Turnieju, którzy stworzyli uczestnikom świetne warunki i atmosferę do gry w piłkę. Turniej trwał od 28 kwietnia do 5 maja, każdego dnia swoje mecze rozgrywały zespoły z Gniezna i okolic. Mecze rozgrywane były 2x 15min. W systemie grupowym mecz+ rewanż.

Wiejski Klub Sportowy reprezentowali: Adam Kowalski, Michał Kowalski, Dominik Latała, Kuba Zioła, Jakub Hertig, Seba Hertig, Czarek Wróblewski, Miłosz Wachoń, Mikołaj Słomczewski, Adi Łucjan, Bartek Winiecki.

Nasi zawodnicy rozegrali 8 meczy, z czego wygrali 3, a 5 przegrali. Bilans bramek to 17 strzelonych i 38 straconych bramek. Owce były bardzo bliskie stanięcia na podium, ale zabrakło 1 punktu, aby uplasować się na najniższym stopniu. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Za rok drużyna z Owieczek wystąpi również w Turnieju im. Wojciecha Fajfera. Zawodnicy już teraz zapowiadają walkę o podium w przyszłej edycji rozgrywek.

bramki dla Owiec: 2x Adam Kowalski, 3x Kuba Zioła i 2x Miłosz Wachoń

Kuba Zioła cieszący się ze strzelonej bramki. Kubie nie przeszkadzało nawet to, że jego rywale byli wyżsi o "dwie głowy" ;)

Klasyfikacja strzelców z Owieczek
1. Miłosz Wachoń 5 bramek
    Kuba Zioła 5 bramek
2. Adam Kowalski 2 bramki

Tabela końcowa

W "siódemce" turnieju znaleźli się dwaj gracze WKS-u- Miłosz i Kuba. Brawo chłopacy!

Miłosz Wachoń i Gracjan Andrzejewski- organizator turnieju

Kuba Zioła i Gracjan Andrzejewski-organizator turnieju

Król strzelców: Kamil Majewski (Stare Miasto) – 21 bramek
Najsympatyczniejszy zawodnik: Daniel Chojnacki (Tysiąclecie)

Najmłodszy zawodnik: Eryk Błachowiak (Skiereszewo)

żródło: IV Turniej Piłki Nożnej im. Wojciecha Fajfera:
"Na zakończeniu turnieju byli: Krystyna Fajfer – wdowa, Szymon Fajfer – syn, przewodnicząca Rady Osiedla Piekary Czesława Kowalska, sekretarz Rady Osiedla Piekary Marek Nowak, przewodniczący Rady Osiedla Pustachowa Jerzy Chorn."  Na wszystkich uczestników turnieju czekały gorące kiełbaski z grilla.

"W turnieju nie było wpisowego, wszystko zostało sfinansowane przez Radę Osiedla Piekary oraz sponsorów: Telewizję Kablową Piekary, firmę FPUH TEGAL."

Codzienną relację i nagłośnienie przygotował serwis SportGniezno.pl
Nagrody dla najlepszych drużyn w klasyfikacji fair play ufundował serwis gniezno.com.pl

"IV turniej im. Wojciecha Fajfera przeszedł do historii. Za rok kolejna edycja, tym razem mały jubileusz, bowiem po raz 5 spotkamy się i uczcimy pamięć Wojciecha Fajfera – wieloletniego przewodniczącego Rady Osiedla Piekary, działacza społecznego."

Wiejski Klub Sportowy Owieczki chciałby podziękować wszystkim osobom, które pomogły w transporcie chłopaków na turniej: Katarzyna Kowalska, Ryszard Hertig, Pan Wachoń, Pan Zioła, Marek Kropidłowski i Mateusz Cieśliński.

Szkole Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Owieczkach za użyczenie strojów sportowych na czas trwania turnieju.