Logowanie

Aktualności

Pustachowa Cup: Awans WKS-u z grupy A

• autor: MC, 2012-12-06 18:34

W minioną niedziele ruszyła IX edycja turnieju Pustachowa Cup organizowana przez Pana Piotra Tamula.
Areną zmagań była hala II Liceum Ogólnokształcącego mieszczącej się  przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn, które zostały podzielone na 5 grup po 4 zespoły. Mecze tego dnia rozgrywały grupy A i B. Mecze rozgrywane były 1x15min, a sędziami spotkań byli Piotr Tamul , Maciej Zięba , Kamil Łuczak.

W reprezentacji WKS-u Owieczki wystąpili: Radek Dziel, Hubert Adamski, Szymon Musioł, Artur Borowiak, Paweł Chodzicki (gościnie), Mateusz Cieśliński i Sebastian Czaczyk (tym razem w roli opiekuna drużyny).

WKS-Owieczki.Futbolowo.pl – HIL-GAZ 2-2

Nasi zawodnicy zaczęli ten mecz bardzo ospale i delikatnie w obronie. W konsekwencji tego były stracone dwie bramki, po których Owieczki obudziły się i wróciły do gry. Kontaktową bramkę strzelił Szymon Musioł, a po kilku minut swoją cegiełkę do remisu dołożył Mateusz Cieśliński. Zabrakło czasu i szczęścia, aby drużyna z Owieczek mogła zapisać 3 punkty do swojego konta.

WKS-Owieczki.Futbolowo.pl – Głodni Sukcesu 6-1

W tym meczu warunki gry dyktowali zawodnicy WKS-u, którzy walczyli o każdą piłkę. Było widać, że wyciągnęli wnioski z pierwszego meczu, że warto grać agresywnie w obronie i cierpliwie rozgrywać piłkę w ofensywie. Spokojna gra i zgranie pozwoliło Owieczkom, zdobyć komplet punktów w meczu z Głodnymi Sukcesu, a ekipa przeciwników musi poczekać na kolejną edycję turnieju, aby osiągnąć sukces. Bramki dla WKS-u: 2x Hubert Adamski, 2x Szymon Musioł, po 1x Artur Borowiak i Mateusz Cieśliński.

WKS-Owieczki.Futbolowo.pl – Zdziechowa 1-1

W ostatnim meczu grupowym, zespół z Owieczek musiał zdobyć minimum remis, aby wyjść z grupy. Na początku tego spotkania obie drużyny grało bardzo zachowawczo i czuła respekt do przeciwnika. Z minuty na minutę przewaga WKS-u rosła, który mądrze rozgrywał piłkę. Strzelenie bramki było tylko kwestią czasu, lecz pierwsi bramkę strzelili zawodnicy Zdziechowy. Po błędzie Radka Dziela w środku pola, zawodnik przeciwników stanął sam na sam z bramkarzem, który musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Od tego momentu Nasi zawodnicy wiedzieli, że są za burtą Pustachowa Cup. Do końca meczu zostało około 8 minut, zawodnicy z Owieczek musieli postawić wszystko na jedną kartę i walczyć o uzyskanie korzystne wyniku. Wszystkie ataki były rozbijane przez obronę Zdziechowy. Kilka minut przed końcem Mateusz Cieśliński został sfaulowany przez defensorów przed polem karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki i podał do Szymona Musioła, który zdobył gola na wagę awansu.

Właśnie tą akcję możecie zobaczyć na stronie TV Gniezno (55 sekunda)

Głodni Sukcesu – HIL-GAZ 0-11

Drużyna WKS Owieczki awansowała z drugiego miejsca do ćwierćfinału. Na przeciwnika musimy jednak poczekać do lutego, aż rozegrane zostaną wszystkie spotkania turnieju. Więcej zdjęć i pozostałe wyniki