Aktualności

Relacja z meczu Biskupice WLKP - WKS Owieczki

• autor: Wks_Owieczki, 2012-09-17 19:50

Komplet punktów dla gospodarzy!

W 4 kolejce ligi AGLPN drużyna WKS Owieczki uległa na wyjeździe drużynie Biskupic WLKP 3:2. Spotkanie było bardzo wyrównane, a drużyna z Biskupic po meczu mogła mówić o wielkim szczęściu...

Już  od pierwszym minut było wiadome, że nie będzie to łatwy mecz dla WKS-u.  Drużyna gospodarzy to przeciwnik, który gra w lidze od lat i zajął w poprzednim sezonie 3.miejsce w lidze. Goście nie mogli wymarzyć sobie gorszego początku meczu. Pierwszą bramkę stracili w 4minucie, kiedy to doszło do nieporozumienia między obrońcą a bramkarzem tego zespołu. Zawodnik z Owieczek - Sebastian Czaczyk  strzelił samobójczą bramkę, dzięki czemu gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Z minuty na minutę walka była coraz bardziej zacięta. W 15minucie obrońca WKS-u , Karol Grzechowiak otrzymał od sędziego żółtą kartkę za faul na przeciwniku. Sytuacja była groźna, gdyż rzut wolny odbywał się metr od pola karnego, jednak Biskupice nie wykorzystały jednak okazji do zdobycia bramki. Kolejną kartkę sędzia pokazał kilka minut później pomocnikowi  gości – Arkadiuszowi Sturomskiemu za wybicie piłki po gwizdku. W 29minucie gospodarze zdobyli kolejną bramkę, która podcięła skrzydła zawodnikom WKS-u. Co prawda goście mieli kilka dobrych okazji  by strzelić gola, jednak brakowało precyzji  podań i celnych strzałów. Gra stawała się coraz ostrzejsza, dlatego w 36 minucie trzeci zawodnik Owieczek -  Łukasz Korobacz został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Jednak goście nie zamierzali się ograniczać jedynie do obrony własnej bramki i przy każdej sposobności niepokoili defensywę Biskupic, i tak pierwszą bramkę  zdobyli  w 41minucie, kiedy to Szymon Musioł  celnie dośrodkował z  rzutu rożnego do Krzysztofa Strzycharza, a ten strzałem głową uderzył piłkę, która odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Od tej pory WKS nabrał nowych sił i nadziei na wygranie tego starcia.

W drugiej połowie tego spotkania można było obserwować naprawdę wyrównaną grę drużyn. W 55minucie sędzia pokazał żółtą kartkę napastnikowi  gości – Radosławowi Szmidtowi za faul na bramkarzu Biskupic. Wkrótce ten sam zawodnik miał dobrą okazję do zdobycia gola,  jednak pech chciał iż zawodnik upadł w polu karnym i gospodarze szybko odebrali mu piłkę. Trzecią – i ostatnią bramkę w tym meczu dla Biskupice zdobyły w 66minucie meczu. Dwie minuty później zawodnik tej drużyny został ukarany żółtą kartką za faul na obrońcy WKS-u. W kolejnych minutach było widać zmęczenie u zawodników obydwu drużyn. Jednak cały czas można było obserwować zaciętą grę. I tak 5minut przed końcem meczu, obrońca z OwieczekKrzysztof Strycharz zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. Jednak przed końcem meczu w 86 minucie sędzia za niesportowe zachowanie ukarał kolejną żółtą kartką zawodnika Owieczek - tym razem Mateusza Cieślińskiego. W ostatniej minucie gry WKS miał jeszcze jedną okazję, by wyrównać wynik,  jednak nie wykorzystał jej. Mimo tego, iż w drugiej połowie goście zdecydowanie przeważali sytuacjami podbramkowymi, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Biskupic 3:2.

Skład drużyny gości:

Biskupice WLKP - WKS Owieczki 3:2.

Gospodarze po raz kolejny zapisali na swoim koncie trzy punkty, gościom pozostał gorzki smak goryczy, ponieważ gdyby nie pech w pierwszych minutach mecz mógłby zakończyć się zupełnie inaczej.     Gratulujemy wygranej Biskupicom i dziękujemy zawodnikom obu drużyn za dostarczenie wielu emocji.

Tymczasem zapraszamy na kolejny mecz, który WKS rozegra w najbliższą niedzielę 23.09.2012r. o godzinie 13:00 w Łubowie. Drużyna z Owieczek zmierzy się z Platonem Leśniewo. Mamy nadzieję, że tym razem WKS uzyska korzystny wynik.

autor: Dagmara Pasternak